Visa and Paris 2024 logo ©

Zoznámte sa s Jakubom

Jakub začal s kanoistikou a kajakárstvom ako deväťročný. Hoci sa pôvodne tomuto športu nechcel venovať, otec ho presvedčil, aby to aspoň vyskúšal a netrvalo dlho, než mu Jakub podľahol.

Momentálne závodí za slovenský klub Dukla Liptovský Mikuláš. Na medzinárodnej scéne začal pretekať v roku 2012 a dnes patrí medzi svetovú špičku vo vodnom slalome.

Po úspechoch v mládežníckych kategóriách a zisku medailí na takmer každom dôležitom medzinárodnom podujatí vyhral Jakub svoju prvú medailu z Majstrovstiev sveta v hliadke 3xK1 v roku 2015 na MS v Londýne, odkiaľ si odniesol striebro. Na tento úspech nadviazal v ďalších rokoch druhou striebornou medailou v hliadke 3xK1 z MS 2021 a tromi medailami v K1 na Svetových pohároch 2016, 2021 a 2022, vrátane zlatej medaily v roku 2021.

Jakub patrí už roky k svetovej špičke a na Olympiádu 2024 v Paríži pôjde ako jeden z favoritov na zlato v K1.

Flag icon ©

Slovensko

Canoe Slalom Logo

Vodný slalom

Trophy Icon ©

4x zlatá, 5x strieborná a 1x bronzová medaila

Oslávte šport pre celý svet so spoločnosťou Visa

Ako oficiálny partner platobných technológií je spoločnosť Visa hrdá na to, že poskytuje inovatívne platobné riešenia pre olympijské a paralympijské hry v Paríži v roku 2024 spolu s programami, ktoré podporujú olympijských a paralympijských športovcov na celom svete.