Visa and Paris 2024 logo ©

Zoznámte sa s Veronikou

Veronika patrí medzi velikánov parastreľby.

Vadovičová pracuje v Športovom centre polície Ministerstva vnútra SR a zároveň študuje trénerstvo na Univerzite Komenského v Bratislave.

V roku 2014 získala tri zlaté medaily na IPC Svetovom pohári vo Fort Benningu v USA. Zlatú medailu vyhrala aj na Majstrovstvách sveta v športovej streľbe 2006, na ktorých súťažila v trojpolohovej streľbe z malokalibrovky na 50 metrov. Ďalšiu zlatú medailu získala 24. októbra 2014 na IPC Majstrovstvách Európy. Vo Svetovom pohári 2017 súťažila v štyroch disciplínach, pričom si z každej z nich domov odniesla zlatú medailu a k nim štyri nové svetové rekordy. Vo februári toho istého roku bola Medzinárodným paralympijským výborom vyhlásená za Paralympionika mesiaca.

„Na streľbe mám rada to, ako sa v nej prelína koncentrácia, sebapoznanie, sebaovládanie a napätie,” vraví Vadovičová, ktorá sa narodila s rázštepom chrbtice. „Športová streľba je šport, ktorý nie je o pohybe, ale o presnom prevedení istých zásadných technických postupov.”

Svoju prvú zlatú paralympijskú medailu získala Vadovičová v disciplíne vzduchová puška v stoji 40 rán na Paralympijských hrách 2008 v Pekingu. Londýn 2012 bol sklamaním, pretože sa musela uspokojiť len s bronzom v trojpolohovej streľbe z ľubovoľnej malokalibrovky 3 x 20, zato v Riu 2016 dosiahla svoje najväčšie úspechy. Vadovičová tam opäť získala zlato v disciplíne v stoji, pridala druhé zlato vo vzduchovej puške v ľahu 60 rán a odniesla si aj striebro z trojpolohovej streľby na 50 m. V Tokiu 2020 vyhrala zlatú medailu v kategórii R6 – malokalibrovka v ľahu a teraz je pripravená pridať ďalšie medaily do svojej zbierky na hrách v Paríži 2024.

Flag icon ©

Slovensko

Para Shooting Logo

Parastreľba

Trophy Icon ©

7x zlatá, 1x strieborná a 1x bronzová medaila

Oslávte šport pre celý svet so spoločnosťou Visa

Ako oficiálny partner platobných technológií je spoločnosť Visa hrdá na to, že poskytuje inovatívne platobné riešenia pre olympijské a paralympijské hry v Paríži v roku 2024 spolu s programami, ktoré podporujú olympijských a paralympijských športovcov na celom svete.