Press Releases | Visa

Visa Europe uvedie tokenizáciu platieb, ktorá umožní novú generáciu bezpečných platieb

14/10/2015

Londýn – Bratislava, 24. februára 2015: Spoločnosť Visa Europe dnes oznámila svoj plán uviesť tokenizáciu upravenú pre potreby európskeho trhu. Tokenizačná technológia bude podstatou nových riešení mobilných platieb a mala by byť jednou z najlepších metód ochrany údajov a prevencie podvodov. Nová služba bude pre finančné inštitúcie k dispozícii od polovice apríla 2015.

Spoločnosť Visa Europe vyvinula túto službu, aby reflektovala záujem zákazníkov využívať najnovšie smartfóny a príručné zariadenia na úhradu platieb. V spolupráci s Visa Europe budú môcť finančné inštitúcie reagovať na rýchlo sa meniace prostredie a poskytovať svojim zákazníkom pohodlnejšie a bezpečnejšie spôsoby platieb.

Tokenizácia chráni údaje zákazníka, nahrádza informácie o platobnom účte na plastovej karte sériou čísiel, ktoré možno použiť na autorizáciu platby bez uvádzania informácií o účte. Ak zákazníci používajú mobilné zariadenia na bezkontaktné platby v obchodoch, je použitý tzv. token a nie údaje o ich účte.

Služba podporuje neustávajúci boj proti podvodom a umožňuje finančným inštitúciám kontrolovať prostredia, kde možno token využívať – napr. token určený výhradne na bezkontaktné platby nie je možné použiť na on-line nákupy. Okrem toho možno pri strate alebo krádeži mobilného zariadenia token jednoducho a rýchlo deaktivovať.

Sandra Alzetta, výkonná riaditeľka pre hlavné produkty spoločnosti Visa Europe:

„Veríme, že rok 2015 bude rokom, kedy sa mobilné platby dostanú do rúk spotrebiteľov v celej Európe. Tokenizácia je jednou z najdôležitejších technológií, ktoré sa v oblasti digitálnych platieb objavili a má potenciál naštartovať úplne novú kapitolu v druhoch produktov, ktoré sa vyvíjajú. Preto sme vytvorili túto flexibilnú a prispôsobiteľnú službu, ktorá umožní vydavateľom, obchodníkom a prijímateľom poskytovať novú generáciu inovatívnych platobných metód spotrebiteľom – a to všetko pri zachovaní očakávanej vysokej úrovni zabezpečenia.“

Visa Europe bude prítomná aj na kongrese Mobile World Congress v Barcelone, ktorý sa koná 2. až 5. marca a jednou s tém bude aj diskusia o novej tokenizačnej službe. Stánok Visa je v hale č. 6, stánok č. 6D40.