Slováci platia v zahraničí čoraz viac. Cestovná aplikácia im dodá ešte vyšší komfort

13/06/2016

Press Release Image

BRATISLAVA, 13. júna 2016 – Chystáte sa do zahraničia a nie ste si istí, s čím na mieste môžete a nemôžete počítať? Bezplatná cestovná aplikácia Visa Travel Tools vám pomôže s množstvom praktických vecí. Nasmeruje vás k najbližšiemu bankomatu, prepočíta aktuálny výmenný kurz, prípadne poskytne okamžitú asistenciu pri strate platobnej karty. V aktuálnej verzii taktiež ponúka prehľadné informácie o tom, kde sa v cieľovej destinácii dá či nedá platiť kartou. Vďaka tomu budete už vopred vedieť, na čo sa pripraviť napríklad v tureckej reštaurácii alebo vo vietnamskom taxíku.

Od praktického sprievodcu až po ponuky zliav

Aktuálnou novinkou v ponuke funkcií aplikácie Visa Travel Tools je už spomínaný sprievodca jednotlivými krajinami, ktorý zobrazí, či sa dá v danej destinácii platiť kartou napríklad v hoteloch, reštauráciách či hromadnej doprave. Slováci sa totiž nielen pri letných dovolenkách čoraz viac spoliehajú na to, že aj v zahraničí budú môcť jednoducho platiť kartou. Potvrdzujú to aj štatistiky Visa Europe, podľa ktorých takmer 30-percentný medziročný nárast počtu zahraničných transakcií kartou Visa dokonca presiahol nárast domácich transakcií (20%). Ak aj vy cestujete, vďaka aplikácii už pred cestou budete vedieť, či na dovolenke zaplatíte kartou rovnako pohodlne ako doma, alebo či bude na mieste rozumnejšie vybrať si hotovosť z bankomatu. Tým sa ale novinky v aplikácii nekončia.

„V nadchádzajúcich mesiacoch služby aplikácie rozšírime aj o celosvetovú ponuku zliav a akcií, ktoré budú fungovať na základe geolokácie. Kdekoľvek vyrazíte, s aplikáciou Visa Travel Tools sa vám na mobile budú zobrazovať zaujímavé ponuky miestnych obchodov. Uvedenie tejto funkcie sa očakáva počas leta,“ hovorí Marcel Gajdoš, regionálny manažér Visa Europe pre Českú republiku a Slovensko.

Asistencia v prípade straty karty

Kto je pripravený, nebýva prekvapený a môže v rozhodujúcej chvíli reagovať rýchlejšie. Ak v zahraničí prídete o svoju platobnú kartu, neprepadajte panike. S pomocou aplikácie Visa Travel Tools môžete bezplatne zavolať na medzinárodnú zákaznícku linku Visa, kde svoju stratenú kartu obratom zablokujete. Vaše peniaze tak zostanú bezpečne na účte.

Bankomat nablízku

Nech ste kdekoľvek, vždy máte istotu, že sa pohodlne dostanete k hotovosti bez zdĺhavého hľadania bankomatu. Aplikácia Visa Travel Tools vám ukáže cestu k bankomatu autom i peši. Zároveň sa dozviete, ktorej banke bankomat patrí, aké služby ponúka a či je v prevádzke nepretržite. „Naša aplikácia vám zároveň ukáže aktuálny kurz voči domácej mene a ponúka možnosť zahrnúť i poplatky, ktoré môžu byť účtované vašou bankou,“ vysvetľuje Marcel Gajdoš.

Kde sa dá aplikácia stiahnuť?

Aplikáciu je možné bezplatne získať v Apple App store alebo v GooglePlay. Je k dispozícii v angličtine a niekoľkých ďalších jazykových verziách.