Pomôžte dotykom. S Visa v stane Dobrá krajina na festivale Pohoda.

04/07/2017

Press Release Image

Stan Dobrá krajina Nadácie Pontis na festivale Pohoda bude mať po prvýkrát na Slovensku bezkontaktné darovacie pokladničky Visa. Návštevníci festivalu budú môcť rýchlo a jednoducho darovať sumu 5 eur na pomoc ľuďom, ktorí stratili domov, žijú v chudobe a chcú sa späť začleniť do spoločnosti.

V stane Dobrej krajiny sa dá každoročne darovať na charitatívne projekty. Dar návštevníci doposiaľ vždy dávali v hotovosti. Tento rok bude iný. Visa sa rozhodla podporiť stan Dobrej krajiny a zároveň prvýkrát na Slovensku predstaviť možnosť bezkontaktného darovania kartou cez bezkontaktné pokladničky. To bude možné aj vďaka technickej podpore Slovenskej sporiteľne. Návštevníci cez virtuálnu realitu spoznajú život človeka bez domova a budú môcť pomôcť zlepšiť situáciu tisícok ľudí na Slovensku bezkontaktným darom. Bezkontaktná technológia je na Slovensku udomácnená už niekoľko rokov a Slovensko bolo priekopníkom bezkontaktných platieb v európskom regióne Visa. V súčasnosti je až 60% všetkých platieb Visa u obchodníkov bezkontaktných.

“Visa vždy hľadá možnosti ako priniesť technologické riešenia čo najbližšie k ľuďom, a to priamo aj do reálnych situácií, pre ktoré na prvý pohľad nie sú typické kartové transakcie. Dobrá Krajina Nadácie Pontis je presne jeden z tých projektov, kde je možné veľmi dobre ukázať, že nové platobné riešenia otvárajú nové možnosti. Konkrétne v tomto prípade a v čoraz bezhotovostnejšej dobe, zvyšujú potenciál darcovstva. To, že nemáte so sebou hotovosť neznamená, že nemôžete podporiť dobrú vec, ak sa tak rozhodnete.” hovorí Marcel Gajdoš, riaditeľ Visa pre SR a ČR

„V stane Dobrej krajiny na festivale Pohoda chceme ukázať, ako dotyk technológie môže meniť ľudské životy. Na Slovensku je chudobou ohrozených vyše 670 000 tisíc ľudí. V Nadácii Pontis spájame Advokátov Pro Bono s organizáciami, ktoré pracujú v teréne a pomáhame im riešiť konkrétne ľudské osudy. Či už ide o oddlženie, získanie zamestnania či spätné začlenenie sa do spoločnosti. Zároveň sa usilujeme zmeniť legislatívu, ktorá by tento proces mohla zjednodušiť. Dary od návštevníkov festivalu Pohoda použijeme na adresné riešenie potrieb ľudí, ktorí sa ocitli v zložitých životných situáciách. Výsledky našej práce priebežne zverejňujeme na DobraKrajina.sk, povedala Anna Podlesná, programová riaditeľka pre individuálnu filantropiu v Nadácii Pontis.

„Zároveň som veľmi rád, že výťažok, ktorý Dobrá Krajina získa bezkontaktnými darmi počas Pohody bude určený na systematickú pomoc ľuďom ohrozeným chudobou – nielen ich oddlženie, ale aj zaradenie sa do pracovného života. S tým súvisí napr. získanie finančnej gramotnosti, , čo je jedna z dôležitých zručností, aby sa vyhli podobným životným situáciám v budúcnosti,” dodáva Marcel Gajdoš.

Bezkontaktné darovanie pokladničky boli v spolupráci Visa použité napríklad počas Dňa narcisov v Írsku, na zbierku Save the Children Charity vo Veľkej Británii. Prvé bezkontaktné pokladničky vznikli práve pre charitu Save the Children, v technologickom inkubátore Visa.