Visa a Združenie pre bankové karty ocenili najlepšie finančné inštitúcie

12/02/2019

Ocenenie Visa Awards 2018 udelili v štyroch kategóriách.

  • Slovensko patrí dlhodobo k jedným z lídrov v zavádzaní platobných inovácií.
  • Potvrdzuje to aj ocenenie Visa Awards 2018, v ktorom Visa v spolupráci s partnerom podujatia Združenie pre bankové karty (ZBK) ocenila najlepšie slovenské finančné inštitúcie.

Spoločnosť Visa a ZBK oceňovali partnerské finančné inštitúcie na Slovensku už po šiestykrát. Zamerali sa pritom na štyri základné kategórie. Najlepším vydavateľom za rok 2018 sa tak stala Tatra banka, Najlepším prijímateľom Global Payments, Najlepším inovátorom je Slovenská sporiteľňa a Najlepšiu zákaznícku propozíciu má Všeobecná úverová banka.

Rozvíjať kartový biznis na Slovensku je primárnym záujmom aj Združenia pre bankové karty. Visa Awards je príležitosť, ako poukázať na úspešné projekty realizované v slovenských finančných inštitúciách. „Teší nás, keď vidíme úspešné tímy, ktoré dodávajú zmysluplné služby slovenským klientom. Myslím, že finančné inštitúcie potvrdili snahu napredovať, čo v rýchlo meniacom sa svete znamená vziať na seba aj riziko,“ hovorí Rasťo Vallo, predseda Združenia pre bankové karty, ktoré je partnerom ocenenia Visa Awards 2018. Zároveň dodáva: „Toto podujatie vždy radi podporíme odborne, ale aj organizačne. Projekty ako Visa Awards nás „kartárov” stmeľujú a poskytujú nám priestor, v ktorom si vieme porovnať riešenia v jednotlivých bankách. To nás motivuje vylepšovať jednotlivé riešenia a zároveň hľadať nové cesty.“

Podľa Marcela Gajdoša, riaditeľa Visa pre SR a ČR patrí Slovensko medzi priekopníkov v oblasti platobných inovácií. Podiel bezkontaktných transakcií nás stavia svetovo na jednu z popredných priečok, pričom patríme medzi najrýchlejšie rastúce trhy i v počte POS transakcií. „To, že sa nám už dlhodobo darí prichádzať na slovenský trh s tými najlepšími produktami a najmodernejšími platobnými technológiami je možné vďaka úzkej a aktívnej spolupráci so slovenskými finančnými inštitúciami. Spomeňme napríklad mobilné platby, či tokenizačnú službu. Aj vďaka oceneným spoločnostiam patrí Slovensko medzi priekopníkov v platobných inováciách,“ povedal Marcel Gajdoš, riaditeľ Visa pre SR a ČR.

Víťazi jednotlivých kategórií:

  • Najlepší vydavateľ – Tatra banka
  • Najlepší prijímateľ – Global Payments
  • Najlepší inovátor – Slovenská sporiteľňa
  • Najlepšia zákaznícka propozícia – VÚB banka