Visa Commercial Pay prináša možnosti virtuálnych kariet klientom a partnerom po celom svete

30/11/2020

Press Release Image
  • V spolupráci s Conferma Pay pomáha Visa firmám rýchlo digitalizovať platby B2B

BRATISLAVA, 30. novembra 2020 – Spoločnosť Visa, svetový líder v oblasti digitálnych platieb, a spoločnosť Conferma Pay, popredný svetový poskytovateľ technológie virtuálnych platieb, ohlásili strategické partnerstvo pri spustení Visa Commercial Pay. Ide o súbor platobných riešení B2B, ktoré firmám pomôžu zlepšiť hotovostný tok a eliminovať zastarané manuálne procesy.

Virtuálne komerčné karty nikdy neboli také potrebné ako dnes. Zamestnanci pracujúci z domu využívajú svoje osobné karty, aby zaplatili firemné výdavky, kupujúci a dodávatelia potrebujú efektívnejšie spôsoby platby a firmy potrebujú okamžitý prehľad o výdavkoch, aby dokázali zlepšiť hotovostný tok a efektívne znižovali riziká. Visa Commercial Pay poskytuje komplexné možnosti spravovania kariet, vrátane vydávania virtuálnych kariet na mobilné zariadenia zamestnancov klientov spoločnosti Visa prostredníctvom aplikácie vytvorenej výhradne spoločnosťami Conferma Pay a Visa. Visa Commercial Pay tiež zjednodušuje pohyb peňazí medzi kupujúcimi a dodávateľmi a obsahuje kvalitnejšie dáta, automatizované spracovanie platieb a vyrovnanie výdavkov.

Základom Visa commercial Pay sú virtuálne komerčné karty. Finančným inštitúciám a ich zákazníkom ponúka tri možnosti platieb B2B, vrátane mobilnej aplikácie Visa Commercial Pay, Visa Commercial Pay Travel a Visa Commercial Pay B2B.

Visa Commercial Pay Mobile: aplikácia pod značkou Visa vyvinutá exkluzívne spoločnosťami Conferma Pay a Visa, ktorá bude vydávať virtuálne komerčné karty Visa na mobilných zariadeniach zamestnancov a dodávateľov svojich komerčných klientov. Táto aplikácia prináša firmám vylepšené nástroje a funkcie, ktoré im pomáhajú lepšie spravovať a sledovať výdavky a znižovať závislosť od vydávania a zasielania fyzických kariet. Zamestnancom poskytuje pohodlné používanie virtuálnych kariet Visa, ktoré uľahčia služobné nákupy online alebo platby priložením v obchodoch, a to prostredníctvom bezproblémovej integrácie do mobilných peňaženiek.

Visa Commercial Pay Travel: riešenie, ktoré umožňuje firmám centrálne spravovať výdavky na služobné cesty, napríklad za leteckú dopravu a hotelové ubytovanie. Toto riešenie sa bezproblémovo integruje do procesov rezervácie služobných ciest a poskytuje kvalitnejšie dáta, dokonalý prehľad vo výdavkoch a ich automatické vyrovnanie. Zamestnanci a dodávatelia, ktorí používajú mobilnú aplikáciu Visa Commercial Pay, si môžu pozrieť svoje rezervácie a celkové výdavky v rámci aplikácie.

Visa Commercial Pay B2B: platforma, ktorá kombinuje možnosti Visa a Conferma Pay a poskytuje kupujúcim a dodávateľom viac možností platiť a prijímať platby. Poskytuje celý rad funkcií, ktoré pomáhajú spoločnostiam lepšie spravovať hotovostné toky a získavať kvalitnejšie dáta na vyrovnanie a vykazovanie výdavkov. Visa Commercial Pay B2B poskytuje spoločnostiam flexibilitu pri výbere optimálneho riešenia. Môžu si zvoliť buď komplexnú platformu pre spravovanie programov alebo integrované riešenie do obstarávacích platforiem tretích strán.

„Firmy sa naliehavo obracajú na spoločnosť Visa a našich klientov, aby im pomohli vyriešiť neefektívnosť platieb, ktorú pandémia odhalila,“ uviedol Kevin Phalen, globálny riaditeľ spoločnosti Visa Business Solutions. „Spustenie Visa Commercial Pay v spolupráci so spoločnosťou Conferma Pay nám umožňuje urýchliť pohyb peňazí B2B od pomalých, zastaraných metód k rýchlym, bezpečným digitálnym platbám s kvalitnými dátami a poskytnúť firmám väčšiu kontrolu nad ich financiami.“

„S novým ekonomickým prostredím je potrebné zaviesť kontroly decentralizácie platieb. Keď zamestnanci pracujú z domu, schopnosť monitorovať, vyrovnať a schvaľovať výdavky je oveľa ťažšia,“ uviedol Simon Barker, generálny riaditeľ spoločnosti Conferma Pay. „Sme nadšení z partnerstva so spoločnosťou Visa, vďaka iniciatíve Visa Commercial Pay pomáhame podnikom získať lepší prehľad a kontrolu nad výdavkami B2B a zároveň výrazne zlepšujeme skúsenosti s platbami pre kupujúcich, dodávateľov spoločností a zamestnancov.“

Komerční klienti spoločnosti Visa môžu využívať súbor riešení Visa Commercial Pay v rôznych prípadoch použitia komerčných výdavkov bez ďalšieho vývoja alebo prevádzkovej zložitosti, ktorá sa často objavuje pri spustení nových funkcií. Finančné inštitúcie môžu teraz využívať nové flexibilné schopnosti virtuálnych kariet spoločnosti Visa ako celok alebo si vybrať z ponuky, aby mohli rýchlo uspokojiť potreby svojich klientov.

Ďalšie informácie o službe Visa Commercial Pay získate e-mailom na adrese [email protected].

###

O spoločnosti Conferma Pay

Conferma Pay (www.confermapay.com) je popredný svetový poskytovateľ technológie virtuálnych platieb. Spoločnosť Conferma Pay, ktorá bola založená v roku 2005, kombinuje inovácie a odborné znalosti s cieľom posunúť hranice toho, čo je dosiahnuteľné vo svete virtualizovaných obchodných platieb. V oblasti cestovania Conferma Pay spája vydavateľov s viac ako 700 spoločnosťami pre spravovanie cestovania, so všetkými tromi hlavnými globálnymi distribučnými systémami a s viac ako 100 nástrojmi na online rezerváciu. Conferma Pay je plne integrovaná do všetkých hlavných kartových schém a slúži 50 bankovým partnerom, ktorí vydali virtuálne karty generované Conferma Pay v 96 menách.