Súťaž kamenných predajní Visa Slovak Top Shop 2023 pozná svojho víťaza

29/05/2024

Press Release Image

Visa Slovak Top Shop 2023 vyhrala čokoládovňa LYRA z Ivanky pri Nitre.

Bratislava, 13. februára (OTS) – Včera boli počas záverečného podujatia súťaže Visa Slovak Top Shop udelené ocenenia za uplynulý rok, pričom doslova sladké víťazstvo si v hlavnej kategórii vybojovala predajňa výrobcu čokolády LYRA PARK z Ivanky pri Nitre. Porotcovia súťaže Visa Slovak Top Shop udelili toto ocenenie už tretí krát, pričom sa zamerali hlavne na hodnotenie predajní z hľadiska kvality zákazníckej skúsenosti. Nominované predajne sa ďalej hodnotili v kategóriách ako dizajn, poriadok, jedinečnosť konceptu, kvalita služieb, využitie inovatívnych technológií, prístup personálu alebo podpora moderných platobných metód.

Víťazné prevádzky jednotlivých mesiacov vytvorili finálnu dvanástku a podobne ako po minulé roky, aj tohtoroční finalisti ukázali, že poskytovanie kvality a starostlivosť o zákazníkov v offline prostredí má aj v dnešnej digitálnej dobe veľký význam. Súťaž je navyše výnimočná v tom, že kombinuje hodnotenie odbornej a laickej verejnosti.

"Sme veľmi radi, že sme aj tento rok vyhlásili víťazov súťaže Visa Slovak Top Shop, nakoľko ocenené predajne sú okrem iného tiež príkladmi inovácie v oblasti digitálnych platieb. V spoločnosti Visa sme odhodlaní pomáhať im v raste poskytovaním prístupu k našej platobnej sieti, ktorá otvára dvere miliarde potenciálnych zákazníkov na celom svete. Naším poslaním je nielen zjednodušiť platobný proces medzi obchodníkmi a zákazníkmi, ale aj znížiť náklady na platby medzi obchodníkmi a ich dodávateľmi. Sme radi, že môžeme byť súčasťou inovatívnej cesty malých a stredných podnikov aj prostredníctvom digitálnych riešení ako Visa Direct alebo Click to Pay, ktoré onedlho prinesieme na slovenský trh,“ uviedla Ľubica Gubová, Country manažérka spoločnosti Visa, ktorá je titulárnym partnerom súťaže už od jej založenia.

Výsledky Visa Slovak Top Shop 2023

Ocenenia sa udeľovali aj v špeciálnych kategóriách. Možnosť rozhodovať dostala aj laická verejnosť a tento rok si Cenu verejnosti odniesla udržateľná predajňa Kaufland v Záhorskej Bystrici. Cenu zamestnancov Visa zase získal unikátny koncept MODIVO / eobuv.sk v Bratislavskej Eurovei, ktorý vyniká najmä inovatívnym a moderným riešením a výborným prístupom personálu.

Dvanásť finalistov súťaže Visa Slovak Top Shop za rok 2023:
 Január – OFF TREND SHOP, Bratislava
 Február – Panta Rhei (Aupark), Bratislava
 Marec – TATRATEA SHOP, Kežmarok
 Apríl – Idylika, Martin
 Máj – Smart Light, Bratislava
 Jún – Möbelix, Trnava
 Júl – St. Martin Pharmacia, Bratislava
 August – OOZI, Trnava
 September – Lyra PARK, Ivanka pri Nitre
 Október – Kaufland, Záhorská Bystrica
 November – MODIVO/e-obuv.sk, Bratislava
 December – Botanical Lab, Bratislava

O súťaži Visa Slovak Top Shop

Ocenenie Visa Slovak Top Shop sa udeľuje v spolupráci so spoločnosťou Visa kamenným predajniam po celom Slovensku od roku 2021.

Víťazi sa vyberajú každý mesiac na základe skóre predajní a hodnotenia nezávislých inšpektorov. Pred vyhlásením víťaza mesiaca zoskupenie inšpektorov každý mesiac navštívi nominovanú skupinu predajní a vyhodnotí zákaznícku skúsenosť v ôsmich kategóriách:
• Exteriér a interiér prevádzky - upravenosť a potenciál zaujať
• Koncept a dizajn prevádzky
• Navigácia a orientácia v obchode, oddelení a regáloch
• Vystavenie tovaru alebo prezentácia služieb
• POP komunikácia vrátane prebiehajúcich akcií
• Cashless Friendly – podpora digitálnych spôsobov platenia
• Digital signage – využitie digitálnych nosičov
• Personál – vhodný počet, ochota, aktivita a odbornosť
Vo finále vyberá odborná porota celkového víťaza z dvanástich najlepších predajní roka.
Viac informácií nájdete na www.visaslovaktopshop.sk. Pre najnovšie správy nás môžete sledovať na LinkedIn.

Prvé miesto v hlavnej kategórii obsadil LYRA PARK sídliaci v Ivanke pri Nitre. Slovenský výrobca prémiových čokolád LYRA, ktorý oslávil tento rok 15. narodeniny, otvoril nový koncept predajne čokolády na svetovej úrovni. Ich predajňa je miestom, kde si môžete nielen kúpiť prémiové čokolády, ale zažiť tiež jedinečný čokoládový svet. „Z ocenenia som milo prekvapený a potešený a chcem len poukázať na to, že sa jedná o komunitný projekt, ktorý združuje nielen našich zákazníkov, ale má byť miestom pre všetkých. Ďakujeme za tento impulz a už teraz máme rozpracovaných niekoľko inovácií ako je čokoládový workspace pre verejnosť, bezlepková kakaová pekáreň či outdoorové aktivity,“ povedal Karol Stýblo, zakladateľ čokoládovne LYRA. Druhé miesto sme odovzdali lekárni St. Martin Pharmacia v Bratislave a na treťom sa umiestnil netradičný priestor OOZI v Trnave.