Visa. Plaťte v zahraničí výhodnejšie.

Milióny cestovateľov na celom svete každý deň využívajú kartu Visa, aby si svoju cestu užili čo najviac.

S Visou dnes zaplatíte na viac ako 44 miliónoch miest vo viac ako 200 krajinách. Prečo so sebou zbytočne niesť cudziu menu, keď môžete v zahraničí platiť rovnako jednoducho ako doma?

Všetko potrebné na dosah ruky

Ak v zahraničí predsa len potrebujete hotovosť, môžete využiť našu aplikáciu Travel app, ktorá vám pomôže nájsť najbližší bankomat. Pomocou prevodníku mien zase zistíte hodnotu tovaru v eurách. Vďaka tomu budete mať lepší prehľad o vašej spotrebe.

Nová Visa Travel Tools aplikácia

Dokonalý spoločník na cesty

App Store Google Play

Ďalšie užitočné tipy na cesty...

Lokálna voľba sa oplatí

Pri platbe kartou alebo pri vyberaní hotovosti z miestneho bankomatu vám môže byť poskytnutá možnosť transakcie v miestnej alebo vašej domovskej mene. Najvýhodnejší kurz získate výberom miestnej meny – a vyhnete sa skrytým poplatkom*.

* poplatky podľa  vydávajúcej banky

Zorientujte sa

Pred cestou si zistite, koľko v cudzej mene zaplatíte za základné veci, a porovnajte si, koľko by vás rovnaké veci vyšli doma – napríklad káva alebo taxík z letiska. V našom prevodníku mien nájdete výhodný výmenný kurz. Aplikácia Travel App vám zároveň pomôže zistiť, ako často sú platobné karty vo vami vybranej krajine prijímané.

Noste so sebou menej hotovosti

Nie je dôvod, aby ste pri cestovaní menili spôsob platenia – platiť kartou Visa v zahraničí je výhodné. Pri platbe kartou Visa ste nielen chránení voči podvodom, ale môžete ňou zaplatiť na miliónoch rôznych miest po celom svete.

Využite užitočné nástroje

Ak v zahraničí potrebujete hotovosť, vždy je lepšie ju vybrať z miestneho bankomatu – použite vyššie spomenutý nástroj na vyhľadávanie, ktorý vám pomôže nájsť bankomat, kde si peniaze pohodlne a bezpečne vyberiete. Kdekoľvek na svete.

Ďalšie dôvody prečo platiť kartou Visa

Bezpečnosť

Platba kartou Visa v zahraničí je rovnako bezpečná ako doma a v prípade problémov sa na ňu viaže aj rovnaká ochrana. S vedomím, že je o bezpečnosť vašej karty postarané, si môžete vašu dovolenku užiť naplno.

Ak vašu Visa kartu počas pobytu v zahraničí zneužijú, vaše peniaze môžete získať späť. Pri strate alebo odcudzení karty stačí kontaktovať vašu banku – tá vám vydá novú kartu alebo vám zabezpečí mimoriadny prevod hotovosti.

Pohodlie

Poplatky za platbu Visa kartou v zahraničí sú porovnateľné s poplatkami účtovanými v zmenárňach. Pri platbe kartou Visa sa okrem toho vyhnete zbytočnému riziku, ktorému sa vystavujete, ak pri sebe nosíte značnú sumu v hotovosti.

Niečo navyše

Pri platbe kartou je navyše váš nákup chránený bez ohľadu na to, kde na svete sa uskutočnil. Ak kúpite poškodený tovar, tovar vám nebol doručený alebo vám nebola poskytnutá služba, za ktorú ste si zaplatili, svoje peniaze od banky získate späť.

Kontrola

S kartou Visa máte vždy prehľad o vašej spotrebe. Spotrebu si môžete sledovať prostredníctvom služby online banking alebo po návrate domov cez výpisy z bankového účtu.

Ďalšie tipy pre bezpečné nosenie a používanie vašej Visa karty na cestách nájdete tu.

Návrat hore

Kamkol’vek cestujete, dúfame, že si cestu užijete.
A nezabudnite si pribaliť svoju Visa kartu!

V zahraničí môžu byť za platbu kartou účtované poplatky.