Otváranie dverí príležitostiam pre všetkých

Sme spoľahlivá sieť a svetový líder pre digitálne platby. Búrame bariéry a spájame ľudí s globálnym hospodárstvom. Chceme pozdvihnúť každého a všade najlepším spôsobom, ako platby zasielať a prijímať.

Inovácia vybudovaná na pomoc každému

Inovácia je v našej DNA, je to základ našej obchodnej činnosti a je stredobodom všetkého, čo robíme.

Transformácia transakcií

Vo svete platieb vidíme obrovské príležitosti na rast a zvyšujeme naše úsilie konvertovať 18 biliónov USD vo výdavkoch zákazníkov z hotovosti a šekov na digitálne platby.

Otváranie dverí príležitostiam

Náš koncept typu „sieť sietí“ vytvára príležitosti na umožnenie digitálnych platieb pre zákazníkov, podniky a vládne subjekty po celom svete tak, že sprostredkovávame platby typu P2P, B2C, B2B, B2b a G2C.

Podpora vášho podniku

Platby sa neustále vyvíjajú. Tak ako aj vaše podnikateľské potreby. A preto spoločnosť Visa poskytuje rad služieb, ktoré pokrývajú všetko od správy podvodov a zabezpečenia po dátové produkty, poradenstvo a analýzu.


Priekopnícka platobná technológia

Náš príbeh sa začal v roku 1958, keď spoločnosť Bank of America spustila v Spojených štátoch svoj prvý program zákazníckych kreditných kariet. V roku 1974 sme expandovali medzinárodne a v 1975 sme predstavili debetnú kartu. V roku 2007 sa regionálne podniky na celom svete zlúčili do spoločnosti Visa Inc. a v roku 2008 sa spoločnosť stala verejnou pri jednom z najväčších prvých predajov akcií súkromnej spoločnosti verejnosti. V súčasnosti pôsobíme vo viac ako 200 krajinách a územiach s produktmi a službami, ktoré sú k dispozícii na kartách, notebookoch, tabletoch a mobilných zariadeniach. Neustále sa posúvame ďalej, ale náš účel sa nemení – pozdvihnúť každého a všade tým, že sme najlepší spôsob, ako realizovať a prijímať platby.

BankAmericard

1958

Bank of America uvádza na trh BankAmericard, prvú kartu s funkciou „revolvingového kreditu“

Zrodila sa Visa

1976

BankAmericard sa mení na Visa – názov, ktorý znie rovnako vo všetkých jazykoch

Spoznajte Visa Inc.

2007

Spoločnosť Visa vytvára globálnu spoločnosť, zatiaľ čo spoločnosť Visa Europe zostáva vo vlastníctve členov

Visa’s Lynne Biggar, Kelly Tullier, & a group of 10+ year employees joined by NYSE President Stacey Cunning to celebrate Visa’s 60 years of existence.